Vitamin D ve spolupráci s dalšími látkami přispívá k normální funkci imunitního systému a k udržení normálního stavu zubů a kostí. Lidský organismus si umí vitamin D vyrobit sám pomocí procesů odehrávajících se v pokožce při pobytu na slunci, nebo jej přijímá z potravin, jako jsou tučné ryby, mléko obohacené vitaminem D, margarín nebo máslo. U nás v Čechách nemáme vždy dostatek sluníčka a často ani nejíme dostatek potravin bohatých na vitamin D. Proto je dobré mít v ledničce lahvičku s rybím olejem z tresčích jater, který vám zajistí tolik vitaminu D, kolik váš organismus potřebuje.

Kromě vitaminu D je pro imunitu důležitý také vitamin A, který přispívá k normální funkci imunitního systému a je přirozenou součástí rybího oleje.

Do třetice všeho dobrého obsahuje rybí olej i omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA - důležité stavební jednotky všech buněk lidského organismu. Organismus si je neumí sám účinně vyrábět, proto mu je musíme pravidelně dodávat prostřednictvím stravy nebo potravinových doplňků.