• Co je omega 3?

  Omega 3 je označení pro skupinu polynenasycených mastných kyselin, které jsou považovány za esenciální, neboť si je naše tělo neumí vytvořit. Proto mu musí být dodávány prostřednictvím stravy.

  Nejdůležitější je DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová). Jedná se o omega 3 mastné kyseliny s nejdelším řetězcem. Tisíce studií prokázaly, že jsou zdraví prospěšné, neboť jsou stavebními kameny všech buněk v lidském těle.  

  V přírodě se EPA a DHA nacházejí převážně v mořských zdrojích, a z tohoto důvodu jsou omega 3 výrobky značky Möller’s vyráběny z ryb.

 • Jaké mají pozitivní účinky?

  Omega 3 mastné kyseliny se nacházejí ve všech lidských buňkách a jsou esenciální pro jejich správné fungování. Rozsáhlé studie prokázaly, že EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce**. Dále potvrdily, že DHA přispívá k normální činnosti mozku* a k udržení normálního stavu zraku*.

  *.** Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg *DHA/**EPA a DHA denně.

 • Mají produkty Möller’s zdokumentovaný účinek?

  Omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA, které jsou hlavními účinnými látkami v produktech Möller’s, patří mezi nejlépe zdokumentované látky. Rozsáhlé studie prokázaly, že EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce**. Dále potvrdily, že DHA přispívá k normální činnosti mozku* a k udržení normálního stavu zraku*.

  Kromě omega 3 obsahuje olej z tresčích jater přirozeně také vitaminy A, D a E. Rozsáhlé studie prokázaly, že vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamin A rovněž přispívá k udržení normálního stavu zraku. Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

  *.** Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg *DHA/**EPA a DHA denně.

 • Má většina lidí dostatek omega 3?

  Pokud nejíte tučné ryby dvakrát až třikrát za týden, existuje u vás riziko, že máte nedostatečné množství omega 3 mastných kyselin. Ve Skandinávii je doporučena konzumace 1 g omega 3 mastných kyselin denně.

  Jedna lžička rybího oleje z tresčích jater značky Möller’s obsahuje 1,2 gramu omega 3 mastných kyselin (z nichž je 600 mg DHA a 400 mg EPA). Stejné množství se nachází ve 100 gramech lososa.

 • Jak dlouho může být lahev rybího tuku otevřena, než se její obsah znehodnotí?

  Rybí tuk Möller’s je čistý přírodní produkt bez obsahu konzervačních prostředků. Po otevření lze lahev uchovávat nanejvýš tři měsíce v ledničce a poté se musí nahradit novou.

 • Kolik je 5 ml rybího tuku?

  Množství 5 ml zpravidla odpovídá běžné čajové lžičce.

 • Mohou rybí olej z tresčích jater Möller’s konzumovat také kojenci?

  Ano, ale pouze Möllers Můj první rybí olej (bez příchutě), který je určen dětem od 1 roku věku až do 3 let věku. Doporučené dávkování pro děti od 1 roku je 2,5 ml denně. Od 3 let, kdy lze konzumovat také variantu s citronovou, ovocnou nebo jablečnou příchutí se doporučené dávkování navyšuje na 5 ml denně. Tj. stejná dávka jako pro dospělé.

 • Jak rozlišovat mezi ”dobrými” a ”špatnými” produkty omega 3?

  Na trhu jsou velké rozdíly kvality mezi jednotlivými produkty omega 3, což si mnozí neuvědomují. Přečtěte si víc pod titulkem „Co mám chtít od omega 3 výrobku“.

 • Proč vaše produkty obsahují antioxidant?

  Antioxidant vylepšuje kvalitu rybího oleje a oleje z tresčích jater tím, že zpomaluje proces oxidace. Polynenasycené mastné kyseliny s vícenásobnou dvojnou vazbou jsou nestabilní a přirozeně náchylné k degradaci, pokud jsou vystaveny působení kyslíku (oxidaci).

 • Mohou lidé s alergií na ryby užívat produkty Möller’s?

  Kapsle s rybím olejem obsahují čistý olej z rybí svaloviny. Rybí olej z tresčích jater obsahuje čistý olej extrahovaný z jater tresek. Alergie na ryby bývá způsobována reakcí na protein (alergen) obsažený v rybí svalovině. Běžné metody analýzy nedokázaly odhalit zbytky proteinů v rybím oleji z tresčích jater, a proto je velmi nepravděpodobné, že by produkt mohl vyvolat alergickou reakci. Pokud jste však hyperalergičtí na ryby, konzultujte téma se svým lékařem a vyzkoušejte produkt pod jeho dohledem.

 • Obsahují produkty Möller’s sóju nebo lepek?

  Žádný z našich produktů tyto látky neobsahuje.

 • Mohu si být jistý, že produkty Möller’s jsou „čisté“ a neobsahují těžké kovy?

  Ano, můžeme vám zaručit, že veškeré naše produkty jsou čisté a v té nejlepší kvalitě. Výrobky Möller’s jsou zcela bezpečné a mohou je užívat děti i dospělí. Činíme veškerá opatření, aby naše produkty neobsahovaly žádné nepatřičné látky. Olej několikanásobně důkladně čistíme a během procesu výroby 8krát kontrolujeme. Pravidla Möller’s ohledně čistoty produktů jsou ve skutečnosti mnohem přísnější než požadavky příslušných úřadů. Užíváním surovin z čistých oblastí moří, jako například tresky z Lofot, jsou sami o sobě důležitým faktorem k „čistotě“ konečných výrobků.  

 • Jaká želatina se používá v kapslích Möller’s?

  V kapslích Möller’s Double používáme želatinu hovězího původu. Původ želatiny vždy uvádíme ve složení na obale výrobku.

 • Mohou malé děti dostávat kapsle?

  Je obtížné stanovit přesný věk. U různých dětí je to různé a závisí to mimo jiné na velikosti kapslí. Obecně nedoporučujeme kapsle pro malé děti z důvodu nebezpečí jejich vdechnutí.

 • Mohou užívat produkty Möller’s těhotné a kojící ženy?

  Pro tuto skupinu žen je zvláště důležitý přísun omega 3 mastných kyselin a vitaminu D (právě ty se nacházejí v rybím oleji a kapslích Möller’s). Norské zdravotní úřady doporučují rybí olej těhotným kvůli zabezpečení dostatečného přísunu vitaminů D a omega 3. Vitamin D je nezbytný pro příjem vápníku, který spoluutváří optimální vývoj kostry zárodku. Rybí olej Möller’s je také bohatý na DHA (omega 3 mastnou kyselinu), důležitou pro vývoj mozku a zraku.  

 • Jaký je rozdíl mezi tekutým olejem z tresčích jater a kapslí? Mají stejný účinek?

  Olej z tresčích jater je vyráběn z čerstvých tresčích jater, zatímco klasický rybí olej (používaný v kapslích) je vyráběn z rybího masa z tučných druhů ryb, jako jsou sardele a sledě. Obě alternativy obsahují DHA a EPA s prokázanými účinky. Olej z tresčích jater je však navíc přirozeným zdrojem vitaminů A, D a E.

  Pro lidi, kteří neradi konzumují tekutý olej z tresčích jater, mohou být kapsle dobrou alternativou.

 • Je možné překročit doporučenou denní dávku?

  Člověk by se měl vždy řídit doporučeným dávkováním uvedeným na obale výrobku, pokud mu jeho lékař nedoporučí jiné dávkování.

 • Dají se produkty objednat přímo u Möller’s?

  Produkt si můžete objednat u našich partnerských prodejců:

  Benu.cz
  DrMax.cz
  Lekarna.cz
  Pilulka.cz